Θύελλα Στενημάχου – ΑΕΚ Καμποχωρίου 2-1. – Ήττα μαχαιριά στο 93’!!! – Βίντεο-Φώτο

Νίκη που την διατηρεί σε τροχιά ανόδου πέτυχε σήμερα η Θύελλα Στενημάχου απέναντι στη νεανική ομάδα της ΑΕΚ Καμποχωρίου με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Λέφας μετά από εκτέλεση κόρνερ και φάση διαρκείας που έγινε μέσα στη μεγάλη περιοχή.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Το γκολ αυτό πλήγωσε τους φιλοξενούμενος καθώς τους ψαλιδίζει αρκετά τις όποιες ελπίδες διατηρούν για την κατάκτηση της τέταρτης προνομιούχου θέσης που θα τους οδηγήσει  του χρόνου στην Β’ ΕΠΣ Ημαθίας. Η ομάδα του Μέρκου Καραλιόπουλου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 15’ με τον Αθανασόπουλο.

Η Θύελλα στο 30’ ισοφάρισε με τον Παπαλεξίου ο οποίος με σουτ πέρασε την μπάλα μέσα από τα πόδια του  Τσολακόπουλου. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Λέφας στις καθυστερήσεις όπως προαναφέρθηκε. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα του Μάρκου Καραλιόπουλου καθώς στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού είχε την υπεροχή. Από την άλλη η ομάδα της Θύελλας  πανηγυρίζει γιατί κατάφερε σε ένα παιχνίδι που δεν φαινόταν ότι θα μπορούσε να κερδίσει, πήρε  το τρίποντο και βλέπει πλέον το όραμα της ανόδου να τείνει να γίνει πραγματικότητα.

Διαιτητής ο κος Κωστούλης με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα, Βαλκάνο.

DSC07061DSC07063 1DSC07064 1DSC07065 1DSC07066 1DSC07067 1DSC07068 1DSC07069 1DSC07071 1DSC07076DSC07077DSC07078 1DSC07079DSC07080DSC07081DSC07082 1DSC07083

Προηγούμενο άρθροΗ Πρωτομαγιά των αγώνων – Δεν είναι αργία, είναι απεργία – Ιστορία της Πρωτομαγιάς
Επόμενο άρθροΒόλεϊ παγκορασίδων: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 2-3. – Βίντεο-φωτό