Θύελλα Σταυρού-Φίλιππος Μελίκης 2-1 Με σασπένς στο φινάλε! (βίντεο-δηλώσεις προπονητών)

Αρκετά ενδιαφέρον το σημερινό παιχνίδι για τον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ, μεταξύ της Θύελλας Σταυρού και του Φίλιππου Μελίκης. Ένας αγώνας μακριά από βαθμολογικές σκοπιμότητες όπου παίχθηκε ελεύθερο ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες και το κυριότερο όλων, σε αθλητικά πλαίσια.

DSC02503
ΘΥΕΛΛΑ Σταυρού

Το πρώτο ημίχρονο κινήθηκε γενικά σε μέτριους ρυθμούς, με τους φιλοξενούμενους να έχουν αρχικά την υπεροχή και τη Θύελλα να ισορροπεί παίρνοντας την πρωτοβουλία μετά το πρώτο ημίωρο. Καλή ευκαιρία έχασε ο Ισλάμης στο 32΄αλλά το χλιαρό πλασέ του από κοντά μπλόκαρε ο Κουτζιαμπασόπουλος.

Η επανάληψη αντιθέτως έκρυβε όλες τις συγκινήσεις! Μόλις στο 50΄ ο Ισλάμης με αριστερό γωνιακό πλασέ από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 1-0 για τη Θύελλα. Λίγο αργότερα ο Μπέγκολι αστόχησε από πλεονεκτική θέση εντός περιοχής, σουτάροντας απελπιστικά άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα και σε μία εξαιρετική πλαγιοκόπηση του Παρσόπουλου απ τα αριστερά, παρά λίγο να σημειωθεί αυτογκόλ από την άμυνα του Σταυρού, με τη μπάλα να περνάει έπειτα από απόκρουση αμυντικού, σύριζα από το δοκάρι του Χαρίση.

Δοκάρι στο 65΄για τη Θύελλα έπειτα από κεφαλιά του Μπέγκολι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσορακλίδη.

DSC02506
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης

Η ψυχρολουσία ήρθε για τους γηπεδούχους στο 72΄όπου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καραβασίλης. Παρά όλα αυτά η άμυνα του Σταυρού δείχνοντας σωστή συμπεριφορά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, ενώ μάλιστα σε μία ανύποπτη φάση κατάφερε να πετύχει και το 2-0. Σκόρερ ο Σταυρίδης στο 80΄με ψηλοκρεμαστό σουτ, προλαβαίνοντας την έξοδο του αντίπαλου γκολκίπερ.

Μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις έχασε ο Σταυρίδης της Θύελλας να τελειώσει το παιχνίδι.

Τελικό σκορ: 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κκ. Αργυρίου και Ασβεστάρα.

Θύελλα Σταυρού: Χαρίσης, Μυλωνάς, Αθανασιάδης, Καραβασίλης, Λάζος, Κίτσας, Σταυρίδης, Ισλάμι(65΄Κούνιος), Τσορακλίδης(72΄Φερμ), Μπέγκολι(80΄Κατσαγκλίδης), Μυλωνάς.

Φίλιππος Μελίκης: Κουτζιαμπασόπουλος, Αναστασόπουλος, Ντόβας, Τεγούσης, Μαμουτόπουλος, Πιτσάβας, Καμπάς, Κουκουλιάντας, Μπουκουβάλας Α, Μπουκουβάλας Θ(60΄Ζυμαράς), Παρσόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – στο βίντεο:

Δείτε δηλώσεις στο βίντεο:

DSC02495DSC02498DSC02499DSC02500DSC02501DSC02508DSC02509DSC02510DSC02511DSC02515DSC02516DSC02519DSC02521DSC02522DSC02525DSC02527DSC02528DSC02529DSC02531DSC02533

Προηγούμενο άρθροΑ2 ΕΠΣ Ημαθίας (15η αγ) – Αποτελέσματα
Επόμενο άρθροΠλάτανος-Αστέρας Αλεξάνδρειας 0-1 Το «χρυσό» γκολ ο Στέφανος Μοσχώβης! (βίντεο-δηλώσεις)