![εκκλησια](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/11/DSCF2972.jpg)
Τον Ιερό Ναό των Αγίων Δημητρίου του Μυροβλύτου και Νικήτα του Μεγαλομάρτυρος στο Πλίμουθ, επισκέφτηκε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος για την Θεομητορική εορτή των Εισοδίων της Θεοτόκου.
Ο Θεοφιλέστατος χοροστάτησε στον Όρθρο και προεξήρχε της Θείας Λειτουργίας, του ιερατικώς Προϊσταμένου Πρωτοπρεσβυτέρου π. Γρηγορίου Παλαμά Carpenter συλλειτουργούντος.
Τον Επίσκοπο Μελιτηνής υποδέχθηκε με χαρά η Κοινότητα της Νοτιοδυτικής Αγγλίας όπου και του παρέθεσε γεύμα μετά τη Θεία Λειτουργία.