![syske-per-imath](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/09/syske-per-imath-696x349.jpg)
Ευρεία σύσκεψη διεξήχθη στην Π.Ε Ημαθίας, την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου, μετά από πρόσκληση του αντιπεριφερειάρχη κ. Κώστα Καλαϊτζίδη, με αντικείμενο την μεταφορά των μαθητών το νέο σχολικό έτος 2016-17.
Στη σύσκεψη συμμετείχαν όλοι οι εμπλεκόμενοι υπηρεσιακοί παράγοντες, εκπρόσωποι της α΄βάθμιας και β΄βάθμιας εκπαίδευσης και εκπρόσωποι του ΚΤΕΛ Ημαθίας και των Αστικών ΚΤΕΛ Βέροιας και Νάουσας.
Κατά τη διάρκεια της συζήτησης, υπήρξε ανταλλαγή απόψεων, ώστε να επιτευχθεί ο καλύτερος δυνατόν συντονισμός, για την ομαλή μεταφορά των μαθητών, από και προς τα σχολεία τους.