![DSC_5262](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/07/DSC_5262-696x465.jpg)
Ολοκλήρωση των πανηγυρικών εκδηλώσεων υπέρ του Προφήτη Ηλία σήμερα, ανήμερα της εορτής, με τέλεση Θείας Λειτουργίας στην ομώνυμη εκκλησία του Στρατιωτικού Αεροδρομίου Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Με την ευκαιρία της γιορτής του Προφήτη Ηλία, τελέστηκε επιμνημόσυνη δέηση εις μνήμη των ιπταμένων πεσόντων στελεχών της Αεροπορίας Στρατού. Επίσης κατατέθηκε στεφάνι από το τιμώμενο πρόσωπο της εκδήλωσης, Υποστράτηγο Ιωάννη Χειμαριό Διευθυντή ΓΕΣ/ΔΑΣ.
Παραβρέθηκαν επίσης εκπρόσωποι της 1ης Στρατιάς, της 1ης ΤΑΞΑΣ, του Γ Σώματος Στρατού και της Ι ΜΠ. Επιπλέον ο βουλευτής ΝΔ Απόστολος Βεσυρόπουλος, ο Βουλευτής της Ελληνικής Λύσης Βασίλης Κοτίδης και η Αντιδήμαρχος Ελένη Λαφαζάνη.