Σταθερά στην κορυφή οι Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας

Την τέταρτη διαδοχική νίκη τους πέτυχαν οι Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας για το πρωτάθλημα Κ16 της Ημαθίας απέναντι στην αντίστοιχη της Α.Ε. Ποντίων Βέροιας στο γήπεδο του Νησελίου.

Οι περσινοί πρωταθλητές Ημαθίας παίζοντας κατά διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο κατάφεραν με σωστές συνεργασίες να φτάσουν στο 3-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τους Χατζόπουλο και Μαντζής (2 γκολ).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεαροί παίχτες του Κυριάκου Καρασαββίδη συνεχίζοντας να ακολουθούν τις οδηγίες του προπονητή τους διεύρυναν το σκορ φθάνοντας στο 8-0 με σκόρερ τους Ζησόπουλο (2 γκολ), Μαντζή, Κυνηγόπουλο και Ρουστέμη. Η Α.Ε. Ποντίων μείωσε σε 8-1 με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Επόμενο παιχνίδι για τους Τηλέμαχους είναι εκτός έδρας με την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας το Σάββατο στις 23-11.

Συνθέσεις ομάδων

ΤΗΛΕΜΑΧΟΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Χρυσοπουλίδης, Γεωργακάκης (50’ Τραϊανόπουλος), Ρουστέμη, Χατζόπουλος, Παπαδημητρίου, Μαντζής, Νικολόπουλος, Μουταφίδης, Κυνηγόπουλος, Παπαδόπουλος (60’ Ντόντης), Ζησόπουλος.

Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ: Παναγιωτούλας, Γεγιτσίδης, Βαφειάδης, Ακριβόπουλος, Παπαγεωργόπουλος, Σαμαράς, Κουτσαντάς, Χονδροματίδης, Νούλης, Μωυσίδης, Γιαννακίδης.

Προηγούμενο άρθροΣτις 25 Νοεμβρίου 2019 θα πραγματοποιηθεί η παράδοση- παραλαβή της διοίκησης του  ΕΛΓΑ
Επόμενο άρθροΗμερίδες διαβούλευσης για την κατάρτιση του Στρατηγικού Σχεδίου ΚΑΠ 2021-2027