![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245300.jpeg-696x546.jpg)
Το πρωί του Σαββάτου 24 Φεβρουαρίου 2024, μέλη της Ενοριακής Νεανικής Εστίας του Ιερού Ναού Αγίου Ελευθερίου οδού Αχαρνών – Αθηνών και του Ορθοδόξου Ιεραποστολικού Σωματείου << Παναγία η Κοσμοσώτειρα >> ολοκλήρωσαν, την φόρτωση ενός εμπορευματοκιβωτίου ( container ), με είδη πρώτης ανάγκης, ως συνδρομή στο Ιεραπολικό έργο, της Ιεράς Επισκοπής Τολιάρας και Νοτίου Μαδαγασκάρης ( Πατριαρχείο Αλεξανδρείας ).
Παρών και ο Ποιμενάρχης της μακρινής αυτής Επισκοπής Θεοφιλέτατος Επίσκοπος κ. Πρόδρομος, με κληρικούς του Ι.Ν. Αγίου Ελευθερίου.
Ο Θεοφιλέστατος ευχαρίστησε, όλους όσους συνέδραμαν πικιλοτρόπως, σε αυτή την προσπάθεια.
Περίπου σε δύο ( 2 ) μήνες, το εμπορευματοκιβώτιο, που φορτώθηκε με επιμέλεια και τάξη, θα φθάσει στην μακρινή Μαδαγασκάρη!
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P2245204.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245204.jpeg.jpg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P2245205.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245205.jpeg.jpg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος PB228325.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PB228325.jpeg.jpg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P2245242.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245242.jpeg.jpg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P2245273.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245273.jpeg.jpg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P2245260.jpeg](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P2245260.jpeg.jpg)
Κείμενο – Φωτογραφίες: Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος