![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/04/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PB067654-696x522.jpeg)
Στον Ιερό Ναό Ευαγγελίστριας στην πόλη της Καρδίτσας, υπάρχει η εικόνα της ” Ψηλάφησις του Κυρίου ημών Ιησού Χρηστού από τον Απόστολο Θωμά ” ξεχωριστής και πρωτότυπης τεχνοτροπίας!
Οι πιστοί έχουν επίσης, την ξεχωριστή ευλογία να προσκυνήσουν, από τμήμα Τιμίου Λειψάνου του Αγίου Νεκταρίου, Επισκόπου Πενταπόλεως του Θαυματουργού, που αποθησαυρίζεται στον Ιερό Ναό.
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος PB067628 2](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/04/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PB067628-2.jpeg)
Κείμενο – Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος