![OLYMPUS DIGITAL CAMERA](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/09/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1010119-696x522.jpeg)
Δεν είναι ” δόκιμο το ευχαριστώ ” σε όλους τους εμπλεκόμενους ενστόλους και μη στην καταστολή των δασικών πυρκαγιών που μάστιζαν την Πατρίδα μας τον φετινό ( 2023 ) Ιούλιο και Αύγουστο.
Η σιωπή προς τους ανθρώπους, που βίωσαν την ένταση του φαινομένου … δασική πυρκαγιά σε εξέλιξη, τροφοδοτούμενη από ισχυρούς ανέμους, σε μικτό περιβάλλον με κωνοφόρα δέντρα αρκεί !
Η πολιτική ηγεσία καλώς έσφιξε το χέρι, σε όλους όσους έδωσαν την ” μάχη ” για την καταστολή των πυρκαγιών.
Εμείς, ως Ορθόδοξοι Χριστιανοί ας προσευχόμαστε, ώστε ο Θεός να τους δίνει δύναμη και φώτιση, ώστε και στις υπόλοιπες δοκιμασίες του ανθρώπινου βίου, να μπορούν να ανταπεξέλθουν,
” χωρίς να νομίζουν ότι ο Θεός είναι απών !”
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P1019816](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/09/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1019816.jpeg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P1019391](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/09/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1019391.jpeg)
![Φωτ. Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος P1010160](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/09/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1010160.jpeg)
Κείμενο – Φωτογραφίες: Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος