Σκυλίτσι-Παλαιοχώρι 0-1 Χαμογέλασε ο φιλοξενούμενος Άρης! (βίντεο-δηλώσεις προπονητών)

Ένα ακόμη πολύτιμο διπλό για τον Άρη Παλαιοχωρίου, που πέρασε αλώβητος από την έδρα του συνονόματού του, Άρη Π. Σκυλιτσίου.

dsc03576
ΑΡΗΣ Παλαιού Σκυλιτσίου

Οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στον αγώνα -ίσως και λόγω της αφόρητης ζέστης παρακολούθησαν ένα μέτριο παιχνίδι με λιγοστές φάσεις.

Το πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν το ρυθμό και κατάφεραν να προηγηθούν με εξαιρετική κεφαλιά του Πλέσκα στο 28′. Πάντως η φάση που συζητήθηκε περισσότερο έγινε στο 43′, όπου οι γηπεδούχοι ζήτησαν έντονα πέναλτι από τον διαιτητή Καραντώνη. Η φάση καταγράφηκε από την κάμερα του emvolos.gr. Ημίχρονο 0-1.

dsc03582
ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε δραματικά με λίγες καλές φάσεις στις δύο εστίες. Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν έξυπνα το υπέρ τους σκορ, ενώ από την άλλη οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να φανούν ιδιαίτερα απειλητικοί.

Διαιτητής ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κκ. Παρασίου και Μπακάλη.

ΑΡΗΣ Π. Σκυλιτσίου: Μαυρόπουλος, Τάνης, Μουρτζίλας Κ, Νικολαΐδης, Δαρδακούλης, Πατσιαβούρας, Νούσιος(46′ Μουρτζίλας Σ), Μελιόπουλος, Τόπης, Ανδρέου(66′ Τσίπης), Τουτουντζίδης.

ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου: Βασιλείου, Ατανάσοφ,  Ταμπουράς, Χατζόπουλος, Πατρίκας, Τσάκαλος(68′ Χατζηδημητρίου), Βλάχος, Πλέσκας, Λίτσι, Καθρέπτης(90′ Γκίτσας), Νατσικόπουλος(46′ Γεωργίου).