Σκυλίτσι-Αγκαθιά 0-3 Στο +4 η Νίκη!!! (βίντεο-δηλώσεις προπονητών)

Ένα ακόμη «σκόπελο» πέρασε αλώβητη η πρωτοπόρος Νίκη Αγκαθιάς. Νίκησε και μέσα στο Σκυλίτσι τον γηπεδούχο Άρη, με το καθαρό σκορ 3-0. Μία νίκη αρκετά πολύτιμη τελικά, αφού μετά το σημερινό στραβοπάτημα του Άρη Παλαιοχωρίου δίνει αέρα 4 βαθμών στους ασπρόμαυρους στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη είχε την πρωτοβουλία και δημιούργησε δυο τρεις καλές φάσεις που δεν καρποφόρησαν. Οι γηπεδούχοι ακολουθώντας αμυντική τακτική, έδειξαν να πετυχαίνουν στα πλάνα τους στο πρώτο μισό του αγώνα.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου μπήκε αποφασισμένη να τελειώσει την υπόθεση νίκη και το κατάφερε με δύο γρήγορα γκολ. Στο 50΄ο Ζέρης έγραψε το 0-1 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Στο 53΄ο Λέκκας από κοντά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Νίκη, σκοράροντας από κοντά έπειτα από εξαιρετική πλαγιοκόπηση και σέντρα του Ματσούκα. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Σαμψωνίδης στο 70΄με δυνατό σουτ.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Καραγκιζόπουλου και το έργο των βοηθών του κκ. Αργυρίου και Χαραλαμπίδη

Άρης Π. Σκυλιτσίου: Μαυρόπουλος, Τάνης, Μουρτζίλας, Δεμερτζίδης(46΄Δαρδανόπουλος), Μιμινι, Νικολαΐδης(70΄Πορφύρης), Μελιόπουλος, Ριστέμογλου, Τουτουντζίδης, Τόπης(55΄Νούζι), Κολεσίδης.

Νίκη Αγκαθιάς: Διακόπουλος(80΄Γιδαρόπουλος), Αράπος, Παναγιωτόπουλος, Μοσχόπουλος, Ζέρης(82΄Κοκοφτόπουλος), Γατόπουλος(75΄Χατζόπουλος), Ματσούκας, Σαμψωνίδης, Ζησιόπουλος, Λέκκας, Βενιόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC01568DSC01571DSC01572DSC01574DSC01575DSC01576DSC01577DSC01580DSC01583DSC01590DSC01592DSC01593DSC01598DSC01600DSC01601DSC01604DSC01605DSC01606DSC01608DSC01611

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου- ΑΕ Σχοινά 0-1. Του έσπασε το αήττητο μέσα στην έδρα του ο Σχοινάς!!! – (Βίντεο- Φώτο )
Επόμενο άρθροΣκηνές απείρου κάλους στο παιδικό ΑΘΛΟΣ-ΓΑΣ Αλεξάνδρεια.. Φανατισμός και διακοπή του αγώνα (βίντεο-φωτό)