![Rapid-Test-ΤΕΣΤ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/Rapid-Test-2022-696x392.jpeg)
Συνεχίζεται η διενέργεια δωρεάν δειγματοληπτικού ελέγχου στον γενικό πληθυσμό, στο πλαίσιο της επιδημιολογικής επιτήρησης του covid-19, από τον Δήμο Αλεξάνδρειας, σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ.
Το Πρόγραμμα του κλιμακίου έχει ως εξής:
- Τρίτη 4 Απριλίου στο συνοικισμό Καψοχωρίου: 10:30 – 13:00
- Τετάρτη 5 Απριλίου στο ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας: 09:00 – 14:00
Οι πολίτες μπορούν να προσέλθουν, έχοντας μαζί τους ταυτότητα, ΑΜΚΑ και αριθμό τηλεφώνου επικοινωνίας, για να πραγματοποιήσουν rapid test, χωρίς καμία οικονομική γι’ αυτούς επιβάρυνση.