![Μπερμιγχαμ_DSCF4404](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/01/Μπερμιγχαμ_DSCF4404--696x512.jpg)
Πανηγυρικά εορτάστηκε στον Ι. Καθεδρικό Ναό του Αποστόλου Ανδρέου Μπέρμιγχαμ η Δεσποτική Εορτή της Περιτομής του Χριστού και η ιερά μνήμη του Μεγάλου Βασιλείου, Αρχιεπισκόπου Καισαρείας.
Της Θείας Λειτουργίας προεξήρχε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος, συμπαραστατούμενος από τον ιερατικώς Προϊστάμενο του Καθεδρικού, Αρχιμ. κ. Χριστόδουλο Κοκλιώτη.
Αμέσως μετά τη Θεία Λειτουργία ακολούθησε η Δοξολογία επί τη πρώτη του Νέου Έτους και η κοπή της Βασιλόπιτας, ενώ στη συνέχεια εψάλησαν τα παραδοσιακά Κάλαντα.