Τα πλάνα του για τους ομίλους του Europa League οργανώνει ο Παναθηναϊκός. Η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι νίκησε 3-0 τη Μπρόντμπι στο «Απόστολος Νικολαϊδης» και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρόκριση, ενόψει της ρεβάνς της 25ης Αυγούστου στη Δανία.
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ( Α’ ΑΓΩΝΑΣ PLAY – OF) EUROPA LEAGUE ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ Ο παίκτης του Παναθηναϊκού Cristian Ledesma (Α) πανηγυρίζει για το γκολ που πέτυχε κατά τη διάρκεια του αγώνα ποδοσφαίρου μεταξύ των ομάδων Παναθηναϊκός – Μπρόντμπι για τον α’ αγώνα play-off Europa League, στο γήπεδο “Απόστολος Νικολαΐδης”, Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016. Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 3-0 επί της Μπρόντμπι και απέκτησε σαφές προβάδισμα πρόκρισης. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΧΟΥΜΠΑΣ
Δύο γκολ πέτυχε ο Μάρκους Μπεργκ (45΄+2΄, 82΄) και ένα ο Κριστιάν Λεντέσμα (54΄-πεν.) ενώ η Μπρόντμπι αγωνιζόταν με εννέα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κρόνε στο 33΄ και του τερματοφύλακα Ρένοβ στο 52΄.
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.Εντάξει