![ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ-SUPER-LEAGUE-ΑΡΗΣ-–-ΠΑΟΚ---Ο-παίκτης-του-ΠΑΟΚ-Αλεξάνταρ-Πρίγιοβιτς-πανηγυρίζει---ΑΠΕ-ΜΠΕ--PIXEL--ΣΩΤΗΡΗΣ-ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/10/ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ-SUPER-LEAGUE-ΑΡΗΣ-–-ΠΑΟΚ-Ο-παίκτης-του-ΠΑΟΚ-Αλεξάνταρ-Πρίγιοβιτς-πανηγυρίζει-ΑΠΕ-ΜΠΕ-PIXEL-ΣΩΤΗΡΗΣ-ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ-696x485.jpg)
Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Αρη και ΠΑΟΚ, που μετά από 4 χρόνια αποτέλεσε το “κυρίως πιάτο” της 7ης αγωνιστικής της Super League, έληξε με μεγάλο νικητή τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, που πήρε τη νίκη στο τέλος της αναμέτρησης (1-2) με σκόρερ τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς.
Ο Αρης, αν και σκόραρε πρώτος στο 2′ με τον Γκαρσία, δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ απέναντι στον ΠΑΟΚ, που είχε κορυφαίο πρωταγωνιστή τον Σέρβο διεθνή, που σκόραρε δύο φορές. Αρχικά στο 36′ με πέναλτι και για δεύτερη φορά στο 84′ με προβολή.
![ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ Ο παίκτης του ΠΑΟΚ Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς πανηγυρίζει ΑΠΕ ΜΠΕ PIXEL ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/10/ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ-SUPER-LEAGUE-ΑΡΗΣ-–-ΠΑΟΚ-Ο-παίκτης-του-ΠΑΟΚ-Αλεξάνταρ-Πρίγιοβιτς-πανηγυρίζει-ΑΠΕ-ΜΠΕ-PIXEL-ΣΩΤΗΡΗΣ-ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ.jpg)
Ο Αρης έχασε μοναδική ευκαιρία για δεύτερο γκολ στο 65′, όταν ο Γιουνές εκτέλεσε πέναλτι που απέκρουσε ο Πασχαλάκης.