ΠΟ Μουδανιών – Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-2. “Πρίγκηπας” στη Γ’ Εθνική και μόνος πρώτος

Μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι και πιάνοντας στον ύπνο τους γηπεδούχους ο Απόλλων Κρύας Βρύσης κατάφερε να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 17′ προηγήθηκε με 0-2 και απέδρασε με το πολύτιμο τρίποντο  στα Μουδανιά,  παραμένοντας μόνος πρώτος στον  πίνακα της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Ρεπορτάζ – Κάμερα: Στέλιος Νίκας – Περιγραφή: Νίκος Λιολιόπουλος

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Απόλλωνα που προηγήθηκε νωρίς στο σκορ μόλις στο 10’ λεπτό όταν ο  Ταουσιάνης έκανε ωραία  σέντρα και ο Ιωσηφίδης με  κεφαλιά έγραψε το 0-1 δίνοντας προβάδισμα στοην ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη. Στο 17’ ο Καράμπελας με ωραίο μακρινό σουτ έγραψε το 0-2. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και καταφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης στο 21’με κεφαλιά του  Ζαχαράκη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ματθαίου. Στην συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους και προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης χωρίς επιτυχία και το σφύριγμα της λήξης του α’ ημιχρόνου βρήκε τον “Πρίγκιπα του Κάμπου” να προηγείται με 1-2.

Η επανάληψη ανήκει ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι απώλεσαν σωρεία ευκαιριών κυρίως με τον Στάθη Καράμπελα, ενώ διαμαρτύρονται για ένα μη καταλογισμό πέναλτι στο 87′ σε ανατροπή του ίδιου ποδοσφαιριστή.

Επόμενη παιχνίδι για τον Απόλλωνα η εντός έδρας αναμέτρηση με τον Άρη Πηγών, ενώ τα Μουδανιά θα αντιμετωπίσουν την Αλεξανδρούπολη εκτός έδρας.

Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης ο κ.κ Καρυπίδης (Κιλκίς), με βοηθούς τους κ.κ. Αναστασίου, Βακουφτσή. (Σερρών).

ΠΟ Μουδανιών: (Γιώργος Τζόλας)

Οικονομίδης, Αθανασιάδης, Ματθαίου, Μπαγκαλιάνης, Ταουσάνης, Ζαχαράκης, Καραϊωάννου, Φικάι, Κουτσιούδης, Ζαφειρόπουλος, Κουτρουμάνης.

Απόλλων Κρύας Βρύσης: (Δημήτρης Βοτάρης)

Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, Κοτσίνης, Γιαλαμούδης, Ιωσηφίδης, Χατζηαλεξιάδης, Τσερρίκου, (46’ Πέλκας), Ταουσάνης, (90’ Δεληχατζής), Τσάνι, Καράμπελας, Τζήμας, (82’ Χατζηδιαμαντής)