Πλατύ – Νησέλι 2-2 – Χωρίς νικητή το γειτονικό ντέρμπι (βίντεο)

Ρεπορτάζ: Βασίλης Γκίνης

Σταύρωσαν τα ξίφη τους Αγροτικός Αστήρ Πλατέος και Αλιάκμων Νησελίου σήμερα στην αναμέτρηση που έγινε στο Πλατύ, για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΗ.

Ο Αλιάκμονας αιφνιδίασε στο α’  ημίχρονο όπου προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα γκολ των Μυλώση στο 10′ (πέν) και Τσιπλάκη στο 40′  με σουτ.

Στην επανάληψη ο Αστέρας αντέδρασε και ισοφάρισε με δύο γκολ του Χουσεΐνογλου στο 65′  και 70′ (πέν). Στο 80′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι από σουτ του Τσογμελίδη.

Στο 89′ το Πλατύ διαμαρτυρήθηκε έντονα για ακυρωθέν γκολ του Παπαδημητρίου ως οφσάιντ.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

12345678991

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας – Ατρόμητος Διαβατού 2-0. Νίκησε χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση.- (Φωτο – βίντεο )
Επόμενο άρθροΈνωση Απ. Παύλου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-0. – Αξιόμαχοι οι γηπεδούχοι, μέτριος ο ΠΑΟΚ. Βίντεο -(δηλώσεις προπονητών)