![ΠΛΑΤ-ΕΚΚΛΗΣ-(11)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/11/ΠΛΑΤ-ΕΚΚΛΗΣ-11-696x464.jpg)
Ανήμερα της εορτής του Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκου τελέστηκε στον Ιερό Ναό του Αγίου Αρσενίου και του Οσίου Παϊσίου στο Πλατύ Ημαθίας πανηγυρική Θεία Λειτουργία , προεξάρχοντος του πανοσιολογιότατου Αρχιμανδρίτη Ειρηναίου Μιχαηλίδη.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Παρέστησαν ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, ο αντιδήμαρχος Στέφανος Δελιόπουλος και οι δημοτικοί σύμβουλοι Ιερεμίας Κιοσέογλου, Παρασκευάς Στυλιανίδης και ο πρόεδρος της Δ.Κ Πλατέος Θεόδωρος Τσοπουρίδης.