![DSC_2467](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/11/DSC_2467-696x465.jpg)
Πλήθος κόσμου βρέθηκε την Πέμπτη το απόγευμα της 9 του Νοέμβρη στον Ιερό Ναό Αγίων Αρσενίου του Καππαδόκου και Παϊσίου στο Πλατύ, για να τιμήσουν την εορτή του Αγίου Αρσενίου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Από πλευράς επισήμων παραβρέθηκαν η πρόεδρος του Δημοτικού συμβουλίου Αλεξάνδρειας Όλγα Μοσχοπούλου, η πολιτεύτρια της ΝΔ Λίνα Τουπεκτσή και ο δημοτικός σύμβουλος Παρασκευάς Στυλιανίδης.
Εντυπωσιακή επίσης ήταν και η παρουσία του συλλόγου καππαδοκών Πλατέος Ο ΒΑΡΑΣΟΣ, τα μέλη του οποίου παρέστησαν, κρατώντας ευλαβικά την άγια εικόνα κατά την περιφορά και κατά το προσκύνημά της.