![DIM-7-ALE-UEATR-(12)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/06/DIM-7-ALE-UEATR-12-696x464.jpg)
Με γεμάτο το δημοτικό θέατρο Πλατέος και εξαιρετικές ερμηνείες από τους μαθητές της Γ’ δημοτικού του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξάνδρειας ολοκληρώθηκε η παράσταση «Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Πρόκειται για μία κωμωδία που γράφτηκε την εποχή του Πελοποννησιακού πολέμου και απέδωσαν εξαιρετικά οι μικροί μαθητές της τρίτης δημοτικού υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Άννας Γκιζάρη .
Αξίζουν συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού Άννας Γκιζάρη να παρουσιάσει την συγκεκριμένη παράσταση με σκοπό να περάσει το μήνυμα της ειρήνης στον θεατή , ενώ θα πρέπει να αποδώσουμε και τα εύσημα στους μικρούς μαθητές για την συνολική τους παρουσία που κινήθηκε σε υψηλό επίπεδο και απέσπασε δίκαια το ζεστό χειροκρότημα όλων των παρευρισκομένων.