Πλάτανος: Μακεδονικός Πλατάνου – Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου 0-2 (Βίντεο – Δηλώσεις Τέλη Πανταζόπουλου)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Ένα ενδιαφέρον φιλικό διεξήχθη στο γήπεδο του Πλατάνου μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Άρη Παλαιού  Σκυλιτσίου.

Στο Α’ ημίχρονο το παιχνίδι  ήταν ποιο ισορροπημένο με τις δύο  ομάδες να προσπαθούν να βρεθούν στο  γήπεδο καθότι και οι δύο έχουν στο  ρόστερ τους πολλούς νέους παίκτες, οι οποίοι δεν έχουν αποκτήσει μεταξύ  τους την απαραίτητη συνοχή για να  βγάλουν αυτοματισμούς ενώ βρισκόμαστε ακόμα και στη μέση της  προετοιμασίας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων  Τέλης Πανταζόπουλος πραγματοποίησε  σωρεία επεμβάσεων και βοήθησε την  ομάδα του να διατηρήσει το ισόπαλο αποτέλεσμα με την λήξη του Α’ ημιχρόνου.

S5160013Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν σιγά σιγά τα ηνία του αγώνα  προηγήθηκαν νωρίς με απευθείας φάουλ του νεαποκτήθεντα Πατσιαβούρα ενώ 14′ πριν την λήξη  του παιχνιδιού ο Νικολαΐδης έγραψε  το 0-2 για την ομάδα του Άρη το οποίο  έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Στο διάστημα του Β’ ημιχρόνου η  ομάδα του Μακεδονικού  είχε  πολλά προβλήματα στην αμυντική της λειτουργία και σίγουρα ο Γιάννης  Βασιλειάδης θα χρειαστεί να δουλέψει  με τους παίκτες του περισσότερο σε  αυτό το κομμάτι καθώς και στα τελειώματα των φάσεων.

Από την  άλλη το συγκρότημα του Άρη Σκυλιτσίου είχε καλύτερη λειτουργία  αλλά σίγουρα και αυτοί θα χρειαστούν χρόνο για να παρουσιάσουν ένα ομοιογενές σύνολο και να μπορέσουν  να διακριθούν στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας. Πάντως εκτίμηση  μας είναι ότι διαθέτει πολύ ποιό ποιοτικό ρόστερ από πέρυσι.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

Φωτο:

DSC07205DSC07206DSC07208S5160007S5160008S5160009S5160010S5160012S5160013S5160014

Προηγούμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Φιλικό – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-1 (βίντεο-δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΑνέκδοτο: Μανία με το βουνό και το πήδημα…