Πιερικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-1. Βράζουν τα Τρίκαλα για το ακυρωθέν γκολ. – Βίντεο -φωτο

Μεγάλο παιχνίδι έγινε σήμερα στην Κατερίνη μεταξύ του Πιερικού και του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων στο Α΄  ΔΑΚ Κατερίνης.

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Κατερίνης με 2-1 πετυχαίνοντας γκολ στο 90’ με τον Κοκονόζι ενώ ο Κραγιόπουλος είχε ανοίξει το σκορ με μακρινό σουτ στο 9’. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησε ο Πιερικός ο  οποίος έχασε ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ ενώ στην επανάληψη και κυρίως μετά την αποβολή του Κανταρτζή στο 54’ ο Μέγας πήρε μέτρα στο γήπεδο πίεσε πολύ τον Πιερικό ισοφάρισε στο 63’ με κεφαλιά του Κίτσα Γ., μετά από εκτέλεση κόρνερ και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να μπει μπροστά στο σκορ.

Η φάση που έκρινε το παιχνίδι έγινε στο 88’ όταν ο βοηθός υπέδειξε τον Καπετάνο σε θέση οφσάιντ που με πλασέ είχε σκοράρει. Σε αυτή την φάση ελέγχεται ο βοηθός καθώς φαίνεται ότι ο Καπετάνος φεύγει από κανονική θέση. Και σαν να μην έφτανε αυτό στο 90’ ο Κοκονόζι έδωσε την νίκη στην ομάδα της Κατερίνης με 2-1 ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 85’. Στις καθυστερήσεις ο Λαγδάρης σούταρε ελάχιστα άουτ δίνοντας τέλος στις ελπίδες των Τρικαλινών για κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής ο κος Τεβεκέλης με βοηθούς τους κ.κ Παπαδόπουλο και Φράγιο.

Πιερικός : Παπατολίκας, Κυριλλίδης(77’ Κοκονόζι), Τουλίκας, Κανταρζτής, Ουαταρά(25’ Κατσιαμήτας), Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος, Κωστίκος, Γκουντρουμπής, Κτιστόπουλος(58’ Παραφέστας), Σαμανίδης

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Συμπεθέρης, Βλάχος (75’ Λαγδάρης), Τσουλχάη, Τερζής, Ταταρίδης, Ποτουρίδης(77’ Καπετάνος), Κουκουράκης(62’ Βαφειάδης), Ζωγράφος, Κίτσας, Παρσόπουλος(83 ‘ Ευθυμίου).

Φώτο:

DSC 0001 6DSC 0002 6DSC 0003 6DSC 0006 7DSC 0008 6DSC 0011 4DSC 0012 4DSC 0013 6DSC 0014 5DSC 0015 4DSC 0016 6DSC 0017 7DSC 0018 4DSC 0019 5DSC 0021 5DSC 0023 7DSC 0024 5DSC 0025 6DSC 0026 6DSC 0029 5DSC 0030 4DSC 0031 6DSC 0032 4DSC 0033 4

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 0 – 1. Άτυχος και άστοχος ο Φίλιππος.. – βίντεο-φωτο
Επόμενο άρθροΑΕ Καψόχωρας – ΑΕΚ Καμποχωρίου 0-7. Επίδειξη δύναμης από το Καμποχώρι – Βίντεο – Φώτο