![«ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ»](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/04/unnamed-696x482.jpg)
Η περιφερειακή παράταξη «ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ» παρουσίασε σε ειδική εκδήλωση, στο δήμο της Βέροιας, το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού.
Νωρίτερα ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Χρήστος Παπαστεργίου συναντήθηκε με τον μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ.κ. Παντελεήμων. Κατά την εθιμοτυπική συνάντηση έγινε ανταλλαγή απόψεων ενώ ο κ. Παπαστεργίου δήλωσε πρόθυμος να συνδράμει σε όσα θέματα απασχολούν την ιερά μητρόπολη και εμπίπτουν στις αρμοδιότητες της Περιφέρειας.