ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Κοπανός 4-2. Μεγάλη μπάλα ο ΠΑΟΚ. Γύρισε δύο φορές το εις βάρος του σκορ. – Βίντεο – Φώτο

Πέταγε στην λάσπη σήμερα ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας καθώς κατάφερε να κερδίσει σήμερα στο ΔΑΚ τον ΓΑΣ Κοπανού με 4-2.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Το σημαντικό για την ομάδα του Φερέιρα Κινγκ είναι ότι κατάφερε να γυρίσει το σκορ δύο φορές καθώς βρέθηκε  πίσω στο σκορ με 0-1 και 1-2. Το σκορ άνοιξε στο 9’ για την μεριά των φιλοξενούμενων ο Ιτσκάρας ενώ ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας κατάφερε να ισοφαρίσει ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Ντέλα στο 44’, όταν ο Αργυρόπουλος με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα προς την εστία του Κασαπίδη και στην προσπάθεια να διώξει ο Ντελας με κεφαλιά σημείωσε αυτογκόλ.

Στην επανάληψη ο Ντελας στο 58’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα κοντράρισε σε σώμα αμυντικού του ΠΑΟΚ, έδωσε ξανά την πρωτοπορία στον Κοπανό, διορθώνοντας και το δικό του λάθος στο γκολ της ισοφάρισης του ΠΑΟΚ. Στο 66 ‘  και στο 71’ ήταν η σειρά του Πατατούκα να δώσει με δύο τέρματα ξανά το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ ενώ ο Καραντουλαμάς στο 89’ έκλεισε τον δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας από κοντά το 4-2. Στο 66’ στη φάση της ισοφάρισης του ΠΑΟΚ τραυματίστηκε ο Κασαπίδης και αντικαταστάθηκε ενώ ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας τελείωσε το παιχνίδι 10 παίκτες καθώς λίγο πριν τη λήξη αποβλήθηκε ο Φωτιάδης με 2η κίτρινη.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Ευαγγελόπουλος, Μπεκτάς, Κούκλας Α., Βασιλείου, Καρατάσιος, Ζωγράφος, Φωτιάδης, Κίτσας Αθ.,Πετράι(89’ Κίτσας Κ.) , Πατατούκας(89’ Χαρισούδης), Αργυρόπουλος(86’ Καραντουλαμάς).

ΓΑΣ Κοπανός

Κασαπίδης, Τζιβάρας, Γρυπούδης, Μποζίνης, Χαραλαμπίδης, Πρόιος Αργυρόπουλος(75’ Κωνσταντινίδης), Οικονόμου, Μπούφι(85’ Θεοδώρου), Ιτσκάρας(70’ Ηλίας), Ντέλλας.

Φώτο:

PA ALE GA KOPAN 1PA ALE GA KOPAN 2PA ALE GA KOPAN 3PA ALE GA KOPAN 4PA ALE GA KOPAN 5PA ALE GA KOPAN 6PA ALE GA KOPAN 7PA ALE GA KOPAN 8PA ALE GA KOPAN 9PA ALE GA KOPAN 10PA ALE GA KOPAN 11PA ALE GA KOPAN 12PA ALE GA KOPAN 13PA ALE GA KOPAN 14PA ALE GA KOPAN 15PA ALE GA KOPAN 16PA ALE GA KOPAN 17PA ALE GA KOPAN 18PA ALE GA KOPAN 19PA ALE GA KOPAN 20PA ALE GA KOPAN 21PA ALE GA KOPAN 22PA ALE GA KOPAN 23PA ALE GA KOPAN 24PA ALE GA KOPAN 25

Προηγούμενο άρθροΠ. Ν. Αράχου – Άρης Παλαιοχωρίου 0 – 2. Ανεβαίνει ο Άρης, αναζητείται νίκη για τον Άραχο. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 2 – 0. Νίκησε αντίπαλο και βούρκο και οδηγεί σταθερά την κούρσα της Α1. – βίντεο – φωτό