ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Α.Ε Χαρίεσσας 1 – 1. – Ισοπαλία με νικητή το ποδόσφαιρο. – Βίντεο –Φώτο

Όμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα  είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στο Δ.Α.Κ Αλεξάνδρειας μεταξύ του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και της ΑΕ Χαρίεσσας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 με την ομάδα του Χρήστου Μποζίνη να αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα καθώς έχασε πέναλτι και γκολ από αυτά που δεν χάνονται.

DSC07015 1
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί ,απώλεσαν πέναλτι και έχασαν πολλά τετ α τετ και αδικούνται από το τελικό αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στο χορτάρι και προηγήθηκαν στο 20’ με τον Καραντουλαμά ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μία βαθιά μπαλιά και με δυνατό αριστερό σουτ έκανε το1-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το Α’ ημίχρονο.

DSC07018 1
Α.Ε. Χαρίεσσας

Στην  επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 50’ με τον  Γραμματικό που απέκρουσε ο Ευαγγελόπουλος . Ο ίδιος παίκτης όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο 77’ με κεφαλιά και να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην πολύ καλή σήμερα Χαρίεσσα. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο αλλά θα πρέπει να τονίσουμε ότι το συγκρότημα του Χρήστου Μποζίνη δημιούργησε και έχασε πιο κλασσικές ευκαιρίες και αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής ο κος Παπαδάκης με βοηθούς τους κ.κ. Μαργαρίτη και Λιόλιο.

Συνθέσεις

Ευαγγελόπουλος, Κίτσας Λ., Ασλάνογλου, Μαρτσέλο(60’ Κούκλας), Καρατάσιος, Κίτσας Ν., Κίτσας Κ., Καραντουλαμάς, Κίτσας Σ., Βασιλείου,  Ζωγράφος(79’ Τζέπης)

ΑΕ Χαρίεσσας

Ηλιάδης, Δημητριάδης, Σταμάτης, Ιωαννίδης Ζ(75’ Δελητζάκης),Ιωαννίδης Θ., Λύτης , Φωτιάδης(46’ Κρουσταλλάς), Παμπουκίδης, Στογιάννης, Δάτσης,  Γραμματικός.

Φωτο:

DSC07013DSC07026 1DSC07027DSC07030DSC07033 1DSC07035 1DSC07036DSC07038DSC07039 1DSC07041DSC07042DSC07046 1DSC07048 1DSC07051DSC07052 1DSC07057

Προηγούμενο άρθροΤρίκαλα – Επισκοπή 2 – 0. Πήρε κεφάλι ξανά ο Μέγας! -πλήρες ρεπορτάζ – βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΤα ανέκδοτά μας: Γελάστε με απίθανα ανέκδοτα…