ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Θερμαϊκός 0-1. Σοκ στο 92΄ και άδικη ήττα για τον δικέφαλο – βίντεο – δηλώσεις προπονητών

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, υπέστη οδυνηρή όσο και άδικη ήττα από τον Θερμαϊκό Θέρμης με ένα γκολ “μαχαιριά” του Χαραλαμπίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Λέγοντας άδικη, αιτιολογικά αποδεικνύεται από τις κλασικές ευκαιρίες που χάθηκαν από τους γηπεδούχους ειδικά στο πρώτο ημίχρονο στο 2΄ (Αργυρόπουλος) και 22΄ (Πετράι-Πατατούκας), στις οποίες οι παίκτες του Χρήστου Ζαρογιάννη κάλλιστα θα μπορούσαν να προηγηθούν. Στην επανάληψη καλές στιγμές είχαν οι γηπεδούχοι που έπαιζαν με αντεπιθέσεις στο 53΄, 69΄, 71΄ και 87΄. Την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα διατήρησε ο Θερμαϊκός του Βασίλη Μπούρκα (ο έτερος του προπονητικού διδύμου Βασίλης Δούμας απουσίαζε λόγω ασθένειας), με κορυφαίες φάσεις αυτές στο 31΄ (Μπαλικτσής δοκάρι), 56΄, 81΄και 82΄. Στο 92΄ ο Τρόκας με σέντρα ακριβείας βρήκε το κεφάλι του Χαραλαμπίδη, που από κοντά λύτρωσε τους πράσινους ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά.

Τελικό 0-1.

Διαιτητής ο κ. Κεχαγιάς, βοηθοί οι κ.κ. Μπαλιάκας και Πραχάλης άπαντες του Συνδέσμου Κοζάνης.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Ζαρογιάννης): Ευαγγελόπουλος, Μπεκτάς (58΄ Βασιλειάδης), Βασιλείου, Συμεωνίδης, Θεοδώρου, Λίπε (65΄ Χασιώτης), Πατατούκας (74΄ Ντινόπουλος), Πέτκος, Χερίδης (46΄ Μπουρδάνος), Αργυρόπουλος, Πετράι (58΄ Ζωγράφος).

Θερμαϊκός Θέρμης (Μπούρκας): Παναγιωτίδης, Αγγελίδης, Ράτζα, Τρόκας, Μπατακόιας, Μπαλικτσής (53΄ Χατζηιγνατιάδης), Κυριακίδης (28΄ Χαραλαμπίδης), Αθανασιάδης (90΄ Βαλαής), Μπικιάρης Ν., Κράβαρης (90΄ Μαλιώτας), Μπικιάρης Ρ. (90΄ Σιούτας).

Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το emvolos.gr:

Δηλώσεις προπονητών στο βίντεο:

ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 1 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 2 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 3 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 4 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 5 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 6 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 7 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 8 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 9 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 10 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 11 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 12 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 13 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 14 ΠΑ ΑΛ ΘΕΡ 15

Προηγούμενο άρθροΓ Εθνική – 2ος όμιλος – Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς- Ποσειδών Μηχανιώνας 0-2 . Ήττα με πολλά παράπονα για την διαιτησία – Βίντεο-Φώτο