ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 1 – 1. Μοιρασιά στο ντέρμπι. – βίντεο – δηλώσεις προπονητών

Στο σπουδαιότερο παιχνίδι της Α ΕΠΣΗ για την 26η αγωνιστική, ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Ένα ντέρμπι που κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο υπεροχής. Σαφώς πιο δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο που δημιούργησαν αρκετές φάσεις για γκολ. Ο Θεοδώρου με δύο εξαιρετικές επεμβάσεις στο 12΄ από εκτέλεση φάουλ του Ουέλιγκτον και στο 27΄ σε τετ α τετ του Πατατούκα. Τελικά το πείσμα του ΓΑΣ δικαιώθηκε, με τον Κοτζαχρήστο στο 33΄ να ανοίγει από κοντά με ψύχραιμο πλασέ το σκορ (0-1).

Ημίχρονο 0-1.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο αποφασιστικά και ευτύχησε να ισοφαρίσει αρκετά νωρίς, στην πρώτη του σημαντική φάση. Στο 53΄ έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Ροδοχωρίου, ο Γιώργος Κίτσας ευνοήθηκε από τις κόντρες και μόνος απέναντι στον Ιωακειμίδη έγραψε το 1-1. Ο δικέφαλος ανέβασε ψυχολογία και λίγο έλειψε να γυρίσει το ματς στο αμέσως επόμενο λεπτό, όμως το πλασέ του Γ. Κίτσα πέρασε ψηλά άουτ. Στο 57΄ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για μια φάση που κόπηκε ως οφσάιντ ο Μάριος Αργυρόπουλος, από την β΄ βοηθό Βράγκου. Ένα ακόμη γκολ του Κίτσα Γ. ακυρώθηκε στο 63΄ ως οφσάιντ. Το παιχνίδι στη συνέχεια κύλησε χωρίς τη μεγάλη φάση, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής ο κ. Θεοδωρόπουλος, βοηθοί ο κ. Πάνου και η κα Βράγκου όλοι συνδέσμου Φλώρινας.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Παγγούρας): Θεοδώρου, Μπουκλάς Α, Κούκλας Α, Καρατάσιος, Λαδάς, Αργυρόπουλος (76΄ Πετράι), Κίτσας Ν, Ζωγράφος (46΄ Πέτκος), Χαρισούδης (89΄ Κούκλας Χ.), Κίτσας Ε. (46΄ Βουλγαρόπουλος), Κίτσας Γ.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου (Κερλίδης): Ιωακειμίδης, Κοτζαχρήστος, Παπαδόπουλος, Ασλάνογλου (76΄ Μωυσίδης), Μισαηλίδης, Μαγγίζης, Ρίσσου, Λίπε, Πατατούκας (55΄ Βούλγαρης), Μπρέγκου, Ουέλιγκτον (86΄ Φραγγής).

Δηλώσεις προπονητών στο βίντεο:

Φωτο:

PA ALX RODOX 1 PA ALX RODOX 2 PA ALX RODOX 3 PA ALX RODOX 4 PA ALX RODOX 5 PA ALX RODOX 6 PA ALX RODOX 7 PA ALX RODOX 8 PA ALX RODOX 9 PA ALX RODOX 10 PA ALX RODOX 11 PA ALX RODOX 12 PA ALX RODOX 13 PA ALX RODOX 14 PA ALX RODOX 15 PA ALX RODOX 16 PA ALX RODOX 17 PA ALX RODOX 18 PA ALX RODOX 19 PA ALX RODOX 20 PA ALX RODOX 21 PA ALX RODOX 22 PA ALX RODOX 23 PA ALX RODOX 24 PA ALX RODOX 25 PA ALX RODOX 26 PA ALX RODOX 27 PA ALX RODOX 28 PA ALX RODOX 29 PA ALX RODOX 30 PA ALX RODOX 31 PA ALX RODOX 32 PA ALX RODOX 33

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (26η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική (27η)
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 0-0. Μέτριο ματς, δίκαιη η ισοπαλία. – βίντεο – φωτό