ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Κοπανού 1 – 0. Ξεκίνημα με το δεξί για τον δικέφαλο. – βίντεο – φωτό

Με νίκη άρχισε το φετινό πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΗ ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, που επιβλήθηκε με 1-0 του ΓΑΣ Κοπανού στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας.

ΒΑσίλης Γκίνης
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Κοσμάς Γκίνης

Ήταν ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι με λίγες σχετικά φάσεις, που έγινε υπό αρκετή ζέστη η οποία σίγουρα έπαιξε αρνητικό ρόλο στην ποιότητα του ματς. Ο ΠΑΟΚ διατήρησε την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές.

Στο 21΄ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε πτώση του Αργυρόπουλου μέσα στην περιοχή, με τον ρέφερι Παπαδάκη να δείχνει “παίζεται”.. Στο 29΄ ο Αλέκος Χαραλαμπίδης με αυτογκόλ, έδωσε προβάδισμα  στον ΠΑΟΚ με 1-0, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Η επανάληψη συνεχίστηκε στον ίδιο μέτριο ρυθμό με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει το παιχνίδι και τον Κοπανό να προσπαθεί απελπισμένα να βρει τη φάση της ισοφάρισης. Στο 77΄ έγινε η πιο αξιοσημείωτη φάση του β΄ ημιχρόνου, όπου ορθώς ακυρώθηκε γκολ του Κοπανού ως επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, έπειτα από υπόδειξη του β βοηθού Γιαγκιτζόγλου.

Τελικό σκορ 1-0.

Διαιτητής ο κ. Παπαδάκης και βοηθοί του οι κκ. Πίτος και Γιαγκιτζόγλου.

Φωτο:

ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 1 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 2 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 3 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 4 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 5 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 6 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 7 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 8 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 9 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 10 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 11 ΠΑ ΑΛ ΚΟΠΑΝ 12

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – ΦΑΣ Νάουσα 0-4. – Κατέρρευσε στην επανάληψη ο Αστέρας. Μεγάλη νίκη του ΦΑΣ – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΦίλιππος Μελίκης – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 1 – 5. Υπέκυψε φυσιολογικά ο Φίλιππος, ανώτερος ο Μέγας. – βίντεο – φωτό