ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Φίλιππος Μελίκης 5 – 2. Επέστρεψε στις επιτυχίες με ευρεία νίκη ο δικέφαλος. -βίντεο – φωτό

Χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας επέστρεψε στις νίκες όπως αναμενόταν, επικρατώντας 5-2 του Φίλιππου Μελίκης.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Μόλις στο 5΄ ο Παύλος Φωτιάδης με βολίδα έξω από την περιοχή έγραψε το 1-0. Ο Φίλιππος έβγαλε αντίδραση ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 20΄, ύστερα από ωραία προσωπική ενέργεια και τελείωμα του Θανάση Ανδρίτσου. Οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων κράτησαν μόλις πέντε λεπτά, αφού στο 25΄ ο Αραμπατζής έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του (2-1).

Ημίχρονο 2-1.

Η επανάληψη ήταν ένας μονόλογος των γηπεδούχων που πέτυχαν άλλα τρία τέρματα με τους Αργυρόπουλο (67΄, 80΄) και Πέτκο (77΄), ανεβάζοντας σε 5-1 τον δείκτη του σκορ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με τον Σγούρο.

Τελικό 5-2.

Διαιτητής ο κ. Γαβράς, με βοηθούς τους κκ. Χριστοδούλου Γ. και Χριστοδούλου Κ.

Φωτο:

PA AL MEL 1 PA AL MEL 2 PA AL MEL 3 PA AL MEL 4 PA AL MEL 5 PA AL MEL 6 PA AL MEL 7 PA AL MEL 8 PA AL MEL 9 PA AL MEL 10 PA AL MEL 11 PA AL MEL 12 PA AL MEL 13 PA AL MEL 14 PA AL MEL 15 PA AL MEL 16 PA AL MEL 17 PA AL MEL 18

Προηγούμενο άρθροΤρίκαλα – Αγία Μαρίνα 1 – 1. Απέδρασε αλώβητος με Σωτήρ(α)η Ιωακειμίδη! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΖαφειράκης Νάουσας – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 60 – 83. – Σαν σίφουνας πέρασε από τη Νάουσα ο ΓΑΣ !