ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0. Νταμπλούχος ο «Δικέφαλος του Βορρά»

Με γκολ του Άκομ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ με 1-0 στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας και κατάκτησε για τρίτη συνεχή χρονιά τον τίτλο (συνολικά έβδομο τρόπαιο), απέναντι στον ίδιο αντίπαλο.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1 0 ΑΠΕ ΜΠΕ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ – Παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν το γκολ του Τσούμπα Ακπόμ κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ ΠΑΟΚ – ΑΕΚ για τον 77ο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος ποδοσφαίρου ανδρών, που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών, Μαρούσι, Σάββατο 11 Μαΐου 2019. Ο αγώνας έληξε με σκορ 1-0. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ ΑΠΕ-ΜΠΕ/ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ

Ταυτόχρονα, ο «Δικέφαλος» της Θεσσαλονίκης κατέγραψε το πρώτο νταμπλ στην Ιστορία του.

Προηγούμενο άρθροΠρωτοσέλιδοι βασικοί τίτλοι εφημερίδων της Κυριακής 12 Μαϊου 2019
Επόμενο άρθροΘεσσαλονίκη: Συγχαρητήρια Απόστολου Τζιτζικώστα στον ΠΑΟΚ για το Κύπελλο