Παλαιοχώρι: Άρης Παλαιοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Πέλλας 3-3 – Βίντεο – φωτο

Τελευταίο φιλικό για τον Άρη Παλαιοχωρίου πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων όπου αντιμετώπισε τον Μέγα Αλέξανδρο Πέλλας με το τελικό σκορ να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με  3-3.

DSC07814
ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους να αποδίδουν καλύτερα στο Α’ημίχρονο  με το σκορ να είναι 2-1 υπέρ τους . Προηγήθηκαν μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Βλάχο με ωραίο σουτ ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 25’ με τον Μπρατσούδη για να δώσει ξανά την πρωτοπορία στον Άρη δύο λεπτά αργότερα ο Πλέσκας με δεξί πλασέ.

DSC07812
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Πέλλας

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων στάθηκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο καθώς οι αλλαγές που έκανε ο Δημήτρης Πρίντζιος δεν λειτούργησαν προς την σωστή κατεύθυνση  με αποτέλεσμα ο Μέγας Αλέξανδρος να προηγηθεί με 2-3 καθώς ο Καρασμάνης που μπήκε σαν αλλαγή πέτυχε δύο τέρματα και έδωσε  την πρωτοπορία στον Μέγα Αλέξανδρο. Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο μια κεφαλιά του Βλάχου στο 87’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και το σκορ να διαμορφώνεται σε 3-3.

Επόμενο παιχνίδι για τον Άρη Παλαιοχωρίου  την Κυριακή στο Λουτρό όπου θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Ολυμπιακό σε παιχνίδι νοκ άουτ για το κύπελλο Ερασιτεχνών

Δείτε το βίντεο:

DSC07816S5280029DSC07818S5280032DSC07817S5280031S5280039S5280044S5280045S5280052

Προηγούμενο άρθροΠλάτανος – Κλειδί 1-4 (φιλικό) Άρεσε ο Εθνικός. (βίντεο-δηλώσεις)
Επόμενο άρθροCooking recipes: Ekmek kadayf