![ΑΡ-ΠΑΛ-ΑΣΤΕΡ-ΤΡΙΠΟΤ-(10)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/11/ΑΡ-ΠΑΛ-ΑΣΤΕΡ-ΤΡΙΠΟΤ-10-696x392.jpg)
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Τριποτάμου μέσα στο Παλαιοχώρι, στην πρώτη εμφάνιση του νέου τεχνικού Σάκη Παγγούρα στον πάγκο των νεοφώτιστων.
![Γιώργος Γκιώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Γιώργος-Γκιώνης-150x150.jpg)
Ήττα εκτός προγράμματος για τον Άρη Παλαιοχωρίου που προσπάθησε, έχασε κάποιες κλασικές ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, αλλά πλήρωσε μαζί με την ατυχία του και τα αμυντικά του κενά. Στο 6΄ ο Αστέρας αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, με τον Παπαδόπουλο Κ. από κοντά να εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση του Μουσκεφτάρα στο σουτ του Ισλάμι και να ανοίγει το σκορ. Ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Οβεζίκογλου, ενώ σε άλλες περιπτώσεις δεν είχε με το μέρος του τον παράγοντα τύχη. Ο Νεστορόπουλος σε κενή εστία λίγο αργότερα βρήκε ..αέρα, χάνοντας την ευκαιρία του ματς! Ο Οβεζίκογλου και το δοκάρι απεσώβησαν το σουτ του Ματόπουλου. Ξανά ο Ματόπουλος σουτάρει μπροστά από το τέρμα, βγάζει σωτήρια ο γκολκίπερ του Αστέρα.
Ημίχρονο 0-1.
Με την έναρξη της επανάληψης νέα ευκαιρία για τον Άρη. Κεφαλιά πάσα του Παντόπουλου στον Μιχαηλίδη που από κοντά χάνει την ευκαιρία. Η προσπάθεια των γηπεδούχων ευοδώθηκε στο 72΄, όταν ο Μουχτάρης πήρε δύο κόντρες και προχώρησε εξαπολύοντας τεχνικό ψηλοκρεμαστό σουτ που άφησε άναυδο τον Οβεζίκογλου (1-1). Η πρωτοπορία για τον Αστέρα ανακτήθηκε έπειτα από έξι λεπτά, με τον Μπουρδάνο στο 78΄ να κάνει περίτεχνη ατομική ενέργεια και με πλασέ στην απέναντι γωνία να νικάει τον Μουσκεφτάρα (1-2). Την ύστατη προσπάθεια να ισοφαρίσει έκανε ο Άρης στα τελευταία λεπτά αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αφού στην τελευταία του ευκαιρία είχε νέο δοκάρι με τον Παπακωνσταντίνου.
Τελικό 1-2.
Διαιτητής ο κ. Ιασωνίδης, βοηθοί οι κ.κ. Τράντος και Ζουρνατζίδης.
Άρης Παλαιοχωρίου (Απόσογλου): Μουσκεφτάρας, Καρβούνης (79΄ Νικολόπουλος), Τόζογλου, Παντόπουλος, Δεληβός Κ., Μουχτάρης (73΄ Δεληβός Φ.), Νεστορόπουλος, Αναστάσης (31΄ Παπακωνσταντίνου), Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος Α., Ματόπουλος (68΄ Παπαδόπουλος Ε.).
Αστέρας Τριποτάμου (Παγγούρας): Οβεζίκογλου, Βουδούρης, Κατσκάβελης (31΄ Τσίλης Δ.), Αλμαλιώτης, Τσίλης, Ισλάμι (79΄ Κούναλης), Ρόκο, Παπαδόπουλος Κ. (61΄ Τόκας), Μπουρδάνος, Κίτσας Ε., Κίτσας Κ.