Ολυμπιακός Λουτρού – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 0-1. Κέρδισε αυτός που έκανε την ευκαιρία γκολ. – βίντεο – φώτο

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες για την ποιότητα του ο Αγροτικός Αστήρ Πλατέος κατάφερε να περάσει από την δύσκολη έδρα του Ολυμπιακού Λουτρού επικρατώντας με 0-1.

Ο Έλντι Νασούφι φρόντισε να λύσει γρήγορα το γόρδιο δεσμό που ετοίμαζε ο Γιώργος Θαγκόπουλος καθώς μόλις στο 6’ λεπτό φρόντισε να ανοίξει το σκορ’ με δυνατό δεξί σουτ ύστερα από μεταβίβαση του Κίρτσογλου. Στο πρώτο ημίχρονο ο αέρας διευκόλυνε τις προσπάθειες του Ολυμπιακού Λουτρού ο οποίος απείλησε με στημένα του Αναστασόπουλου και ένα εξαιρετικό σουτ του Περτσιούνη έξω από την μεγάλη περιοχή.

Αντίστοιχα σουτ επιχείρησε και ο Αστέρας με τον Ταταρίδη. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Λουτρού πίεσε για την ισοφάριση κυρίως με τα στημένα του Αναστασόπουλου, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας έχασε ευκαιρίες με τον Καραούσογλου στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου όταν το δεξί πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε ο 15 χρόνος Παπαδόπουλος Χ., ενώ στο 90’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δυνατό δεξί σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου. Μεγάλη ευκαιρία έχασε και ο Σκούρα στο 78’ όταν αστόχησε μέσα από την μεγάλη περιοχή μετά από ασίστ του Ταταρίδη.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το Πλατύ εκμεταλλεύθηκε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε και κέρδισε το παιχνίδι ενώ ο Ολυμπιακός Λουτρού στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και αντιμετώπισε στα ίσια τους δεύτερους της βαθμολογίας. Επόμενο παιχνίδι για το Πλατύ στο γήπεδο του με την Μελίκη και χρειάζεται ένα βαθμό στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια για να κατακτήσει και μαθηματικά την δεύτερη θέση που οδηγεί στην Α’ Ερασιτεχνική. Ο Ολυμπιακός Λουτρού την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στον Σχοινά την τοπική ΑΕ.

Ολυμπιακός Λουτρού

Παπαδόπουλος Χ., Δεμερτζίδης, Τσορακλίδης, Πολυζογοπουλος, Αναστασόπουλος Δ., Παπαδόπουλος Δ., Αναστασόπουλος Δ., Περτσιούνης, Χατζόπουλος, Παπαδόπουλος Σ., Τριανταφυλλόπουλος Α.

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Μουσκεφτάρας, Μαγγανάρης, Μηνούδης, Τόζογλου, Ταταρίδης, Κίρτσογλου, Ελευθεριάδης (60’ Καρβούνης), Καραούσογλου, Χαλβατζής, Σκούρα, Νασούφι (67’ Καρβούνης).

Φώτο:

LOYT PLAT 15LOYT PLAT 14LOYT PLAT 13LOYT PLAT 1LOYT PLAT 12LOYT PLAT 4LOYT PLAT 16LOYT PLAT 2LOYT PLAT 17LOYT PLAT 18LOYT PLAT 11LOYT PLAT 10LOYT PLAT 9LOYT PLAT 8LOYT PLAT 7LOYT PLAT 6LOYT PLAT 5LOYT PLAT 3

Προηγούμενο άρθροΑλιάκμων Νησελίου – Εθνικός Κλειδίου 1 – 1. Έχασε τη νίκη στο τέλος ο Εθνικός, θεωρητικές οι ελπίδες του πλέον για άνοδο. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΔεύτερη θέση για τον Άθλο Αλεξάνδρειας, που πάλεψε αλλά ηττήθηκε στον τελικό από τον ΑΟΚ Βέροιας 83-91.