![dsc06246-copy](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/11/DSC06246-copy-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον πρωτοπόρο της Β ΕΠΣΗ Ολυμπιακό Λουτρού, ώστε να πάρει μία ακόμη νίκη απέναντι στον Αχιλλέα Νεοκάστρου, συνεχίζοντας το απόλυτο σερί του με απώτερο σκοπό τον τίτλο του πρωταθλητή.
![dsc06239-copy](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/11/DSC06239-copy.jpg)
Χωρίς να πιάσει την απόδοση άλλων παιχνιδιών ο Ολυμπιακός κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες και να πάρει μία «επαγγελματική» νίκη, όπως την χαρακτήρισε στις δηλώσεις του και ο προπονητής του Νίκος Αναστασόπουλος.
![dsc06235-copy](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/11/DSC06235-copy.jpg)
Από την άλλη, η ομάδα του Νεοκάστρου στάθηκε αξιόλογα παίζοντας ανοικτά και διεκδίκησε το αποτέλεσμα μέχρι τέλους.
Όλα τα γκολ της συνάντησης επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Μόλις στο 2΄ ο Πολυζόπουλος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 8΄ άμεση η απάντηση για τους φιλοξενούμενους και 1-1 με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Μηλιώτη.
Στο 25΄ ο Σ. Παπαδόπουλος με κοντινό πλασέ έγραψε το τελικό 2-1.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Λιόλιος, με βοηθούς τους κκ. Διαμαντόπουλο και Σωτηριάδη.
Ολυμπιακός Λουτρού: Ταχτατζής, Αναστασόπουλος Δ.Α, Τριανταφυλλόπουλος Β.Α (90΄Αργιαντόπουλος), Μουλόπουλος, Συρόπουλος, Μουσενίκας, Πετικόπουλος, Πολυζόπουλος, Αναστασόπουλος Δ.Ε, Καραγκούνης, Παπαδόπουλος Σ.
Αχιλλέας Νεοκάστρου: Ασλανίδης, Κατσαντώνης, Γατόπουλος, Κατσαβός(60΄Πεχλιβανίδης), Παρσόπουλος, Μηλιώτης, Ματράκας, Μπαρτζώκας (65΄Μελιόπουλος), Τσιώμος, Γιαννόπουλος, Λουκανόπουλος.
Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:
Δείτε δηλώσεις των προπονητών:
Φωτο:
![dsc06233-copy](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/11/DSC06233-copy.jpg)