![ΠΑΣΟΚ - ΚINΑΛ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/pasok_kinima_eurokinissi-696x464.jpg)
Ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, θα μεταβεί στην Κωνσταντινούπολη για τον εορτασμό των Θεοφανείων.
Την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2024 ο κ. Ανδρουλάκης θα επισκεφθεί το Ζάππειο Παρθεναγωγείο και στις 15:30 θα συναντηθεί με τον Οικουμενικό Πατριάρχη κ. κ. Βαρθολομαίο στο Φανάρι.
Το Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2024 ο κ. Ανδρουλάκης θα παραστεί στην πατριαρχική και συνοδική θεία λειτουργία στον Άγιο Γεώργιο χοροστατούντος του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου και στη συνέχεια στην κατάδυση του Τιμίου Σταυρού στον Κεράτιο Κόλπο.