![](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/04/IMG-20220403-WA0146-696x464.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίου Παντελεήμονος Κουσγουτζουκίου προέστη της Θείας Λειτουργίας ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γέρων Χαλκηδόνος κ. Εμμανουήλ, την Κυριακή Δ’ Νηστειών.
Ετελέσθη πάνδημο μνημόσυνο της ενορίας και στη συνέχεια ο Σεβασμιώτατος κήρυξε τον θείο λόγο, ενώ ευχήθηκε στον ιερατικώς Προϊστάμενο του Ιερού Ναού, Πρωτοπρεσβύτερο κ. Κωνσταντίνο Καγιάντελεν, για την τριακονταετή διακονία του στην Ιερά Μητρόπολη Χαλκηδόνος.