![IMG_5141 6x8](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/04/IMG_5141-6x8-1.jpg)
Στον σπερινό της Αγάπης στον Καθεδρικό Ιερό Ναό της Του Θεού Σοφίας στο Bayswater του Λονδίνου, ανήμερα της Κυριακής του Πάσχα, 24 Απριλίου 2022, προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτας, συγχοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αμάστριδος κ. Σπυρίδωνος, εκ της Ι. Αρχιεπισκοπής Αμερικής.
Έλαβαν μέρος ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Καθεδρικού Ναού, Αρχιμ. του Οικουμενικού Θρόνου κ. Θεωνάς Μπακάλης και ο Διευθυντής του Ιδιαιτέρου Γραφείου, Αρχιμ. κ. Νήφων Τσιμαλής, παρουσία πλήθους πιστών.