![DSCF2123](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/DSCF2123.jpg)
Την Ελληνορθόδοξη Κοινότητα της Παναγίας Χρυσελεούσης και Αγίας Μαρίνης Stoke-on-Trent επισκέφθηκε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος την Κυριακή της Σαμαρείτιδος.
Συλλειτούργησε ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Ι. Ναού, Πρεσβύτερος κ. Γεώργιος Παππάς.
Οι πιστοί ενθουσιασμένοι υποδέχθηκαν τον Επίσκοπο Μελιτηνής στην ενορία της Αγίας Μαρίνης ενώ ο Θεοφιλέστατος εξέφρασε την χαρά του να βρίσκεται σε αυτή την μικρή και ευλογημένη Κοινότητα.