![DIM-SXOL-NISIOY-AGIAS-(16)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/09/DIM-SXOL-NISIOY-AGIAS-16-696x464.jpg)
Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε η νέα μαθητική χρόνια για τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς του Δημοτικού Σχολείου στο Νησί Ημαθίας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Και αυτό γιατί, τον ετήσιο αγιασμό τέλεσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ.κ. Παντελεήμων. Ο Σεβασμιώτατος ευχήθηκε στα παιδιά καλή πρόοδο και συμβούλεψε υπακοή στους γονείς και τους δασκάλους τους.
Επιπλέον τη σημερινή μέρα ξεχώρισαν με την παρουσία τους ο Αστυνομικός Διευθυντής Ημαθίας Διονύσιος Κούγκας και ο Διοικητής Τροχαίας Βέροιας Ιωσήφ Παρούτογλου.