Νίκησαν Αλεξάνδρεια, Νάουσα. Μεγάλο διπλό των Τρικάλων στα Καβάσιλα. Όλα τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Με νίκες προχώρησαν η ΑΕ Αλεξάνδρειας και ο ΦΑΣ Νάουσα. Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Αβραμόπουλο, Δημόπουλος, Ι. Πιπιλιάρη διασφάλισε το τρίποντο και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στο ΔΑΚ Νάουσας ο ΦΑΣ κέρδισε το γειτονικό ντέρμπι με τον ΓΑΣ Κοπανού με 3-1  και διατηρήθηκε σε απόσταση βολής από την πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Γράφει ο Στέλιος Νίκας

Πολύ καλό παιχνίδι στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου, όπου ο τοπικός Απόλλων αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Κεραυνό Επισκοπής με σκορ 2-2. Με αυτό το αποτέλεσμα η Επισκοπή παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς.

Ματς για γερά νεύρα στα Καβάσιλα όπου ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων κατάφερε να πάρει το τρίποντο με ανατροπή με  τα δύο τελευταία τέρματα να τα σημειώνει στις  καθυστερήσεις του αγώνα. Τέλος τα Μακροχώρι δεν μπόρεσε να προσπεράσει την Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας στη σχετική βαθμολογία, με τον τελικό δείκτη του σκορ να διαμορφώνεται σε 2-2. Ο Φίλιππος Μελίκης είχε ρεπό. Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής ο μεγάλος αριθμός τερμάτων που επετεύχθησαν συνολικά (21 τέρματα).

Ρεπό: Κεραυνός Επισκοπής

Προηγούμενο άρθροΘεσσαλονίκη: Προσφεύγουν στη δικαιοσύνη οι δήμαρχοι της Κεντρικής Μακεδονίας για το Τέλος Ταφής Απορριμμάτων
Επόμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας – Άτλας Ζερβοχωρίου 3-0. Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό. – Βίντεο – φωτό