Νίκη Αγκαθιάς – Θερμαϊκός Θέρμης 2-1. Με το σπαθί της η Νίκη, που πλέον βλέπει ψηλότερα. – βίντεο – φωτό

Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή της εμφάνιση η Νίκη Αγκαθιάς πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Θερμαϊκού, μιας από τις καλύτερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Με το θετικό σερί (2 νίκες-1 ισοπαλία) μετά το ρεπό της 10ης αγωνιστικής και με δεδομένο πως αυτό θα διευρυνθεί αφού την επόμενη “παίζουν” με τον Άρη Παλαιοχωρίου, οι ασπρόμαυροι του Σταύρου Κωστογλίδη ατενίζουν με αρκετή αισιοδοξία το μέλλον τους στην κατηγορία.

Μοιρασμένο σχετικά ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται την πρώτη μεγάλη τους φάση και να ανοίγουν το σκορ. Ήταν το 22΄ όταν ο Ανδριόπουλος επωφελήθηκε από την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, γράφοντας από κοντά το 1-0. Στο 27΄ ο Θερμαϊκός βρήκε απάντηση, έστω και μέσω της άσπρης βούλας. Η μπάλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ βρήκε το χέρι του Χατζηαθανασίου, με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι. Εύστοχος ο Αχαλινόπουλος και 1-1. Στο 75΄ η Νίκη ξαναπήρε το προβάδισμα με βολίδα του Τσιούχα μέσα από την περιοχή. Τελικό σκορ 2-1.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν ο προπονητής της Αγκαθιάς Σταύρος Κωστογλίδης και ο εκπρόσωπος της διοίκησης Δημήτρης Ματσούκας για διαμαρτυρία.

DSC07816 DSC07819 DSC07850 DSC07881 DSC07895 DSC07944 DSC07961 DSC07962 DSC07963 DSC07964 DSC07965

Προηγούμενο άρθροΓ Εθνική – 2ος όμιλος: Αποτελέσματα (13η αγ) – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Σε εξέλιξη οι επιχειρήσεις έρευνας και διάσωσης της ΕΜΑΚ στην Αλβανία