Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟ Παλατιτσίων 2-0 . Το ήθελε, το έδειξε, το πήρε!!! – (Βίντεο – Φώτο )

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Αποφασισμένη να πάρει το παιχνίδι μπήκε στο γήπεδο η ομάδα της Νίκης Αγκαθιάς και παίζοντας με ψυχή, δύναμη και καθαρό μυαλό κατάφερε να κερδίσει την αξιόμαχη ομάδα του ΠΑΟ Παλατιτσίων με 2-0 .

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Βατσάχα. Η Νίκη Αγκαθιάς διαμαρτυρήθηκε έντονα για ένα γκολ που τις ακυρώθηκε από τον διαιτητή Λαμπρόπουλο που υπέδειξε ότι ο ποδοσφαιριστής της Αγκαθιάς έκανε φάουλ στην προσπάθεια του να πετύχει το τέρμα.

Στην επανάληψη η Νίκη κατάφερε να προηγηθεί στο 54’ με τον Βενιόπουλο και στη συνέχεια κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Ματσούκα στο 82’ ενώ και πάλι ο διαιτητής της ακύρωσε γκολ μετά από υπόδειξη του  βοηθού.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η Αγκαθιά κέρδισε δίκαια το παιχνίδι καθώς ήταν η ομάδα που κυριάρχησε πλήρως στο παιχνίδι ενώ από την άλλη η ομάδα του ΠΑΟ Παλατιτσίων  παρουσίασε ένα σκληροτράχηλο σύνολο που αν δεν καταθέσεις ψυχή είναι δύσκολο να το κερδίσεις.

Διαιτητής ο κος Καραντώνης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Εκ παραδρομής στον τίτλο του βίντεο γράφηκε ΠΑΟΚ Παλατιτσίων αντί του ορθού ΠΑΟ Παλατιτσίων, ζητούμε την κατανόησή σας.

Φωτο:

s5900016s5900023s5900024s5900028s5900029s5900030s5900031s5900037s5900038s5900039s5900040s5900041s5900042s5900043s5900045
s5900007s5900008s5900010s5900011s5900013

Προηγούμενο άρθροΕκπληκτικό ατομικό ρεκόρ (21΄09΄΄) του Νίκου Τουλίκα στο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης!
Επόμενο άρθροΑΣΤΕΡΑΣ Αλεξάνδρειας-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Πλατάνου 3-0 – Ανάσα για Αστέρα, βουλιάζει ο Πλάτανος – (βίντεο – φωτο)