Νίκη Αγκαθιάς- Μέγας Αλέξανδρος Αγίας. Μαρίνας 2-1. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. – Βίντεο-Φώτο

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο σημερινό σπουδαίο φιλικό που έδωσαν σήμερα στο γήπεδο της Αγκαθιάς , το τελικό αποτέλεσμα του οποίου βρήκε   νικήτρια την ομάδα του Σταύρου Κωστογλίδη με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων , είχαν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους, παρόλα αυτά  όμως δημιούργησαν λιγοστές φάσεις και σε μία από αυτές στο 40′ ο Σούκιας  με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη η Αγία Μαρίνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έλεγξε στο μεγαλύτερο διάστημα της επανάληψης την κυκλοφορία , ισοφάρισε στο 53’ με τον Μουχτάρη ενώ λίγο πριν το τέλος στο 87’  ο Κεν κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και έγραψε το τελικό 2-1 δίνοντας την νίκη στην ομάδα της Αγκαθιάς.

AGA AG MAR 6
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
AGA AG MAR 3
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ

AGA AG MAR 1 AGA AG MAR 2 AGA AG MAR 4 AGA AG MAR 5 AGA AG MAR 7 AGA AG MAR 8 AGA AG MAR 9 AGA AG MAR 10 AGA AG MAR 11 AGA AG MAR 12 AGA AG MAR 13 AGA AG MAR 14 AGA AG MAR 15 AGA AG MAR 16 AGA AG MAR 17 AGA AG MAR 18 AGA AG MAR 19 AGA AG MAR 20 AGA AG MAR 21 AGA AG MAR 22

Προηγούμενο άρθροΣυνταγή: Ταλιατέλες με γαρίδες, κρέμα και παρμεζάνα – από τον chef Βαγγέλη Δρίσκα – βίντεο
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Άρης Κ20 2-2. Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις ο Μέγας – Βίντεο – Φώτο