Νίκη Αγκαθιάς – ΓΑΣ Κοπανού 5-1. Επιστροφή στις νίκες με πεντάρα.. – Βίντεο – φωτο

Ξέσπασε η Νίκη Αγκαθιάς μετά το στραβοπάτημα της περασμένης αγωνιστικής στη Νάουσα, επικρατώντας άνετα με 5-1 εντός έδρας του ΓΑΣ Κοπανού.

Το σκορ άνοιξε στο 15΄ ο κορυφαίος της συνάντησης Παπασυμεών, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στο 25΄ο Βούλγαρης από θέση τετ α τετ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το 3-0 σημείωσε με κεφαλιά ο Πάνος Κίτσας, αφού πρώτα οι παίκτες της Νίκης έπαιξαν “βόλεϊ” με το κεφάλι στην περιοχή του Τσακλιώτη.

Στο 44΄ ο δραστήριος Λίτσι ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, με τον Ευγένιο Κίτσα να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στο 45΄ διαμορφώνοντας το 4-0, σε ένα καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο για τη Νίκη Αγκαθιάς. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν στροφές, οι παίκτες του Κοπανού ισορρόπησαν το παιχνίδι και κατάφεραν να μειώσουν στο 70΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπανού.

Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα η Νίκη ξαναπήρε τα ηνία αναζητώντας το 5-1, το οποίο πέτυχε ο Παπασυμεών στο 86΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Άριστη η διαιτησία του κ. Κωστούλη, όπως και οι υποδείξεις των βοηθών κκ. Αργυρίου και Νησελίτη.

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωακειμίδης, Μοσχόπουλος, Κίτσας Π. (46΄Γρηγοριάδης), Παπασυμεών, Ιορδανόπουλος, Πέτκος (4΄Στυλίδης), Βούλγαρης, Τριανταφυλλίδης, Παντελίδης (50΄Αντωνίου), Λίτσι, Κίτσας Ε. (80΄Σιδηρόπουλος).

ΓΑΣ Κοπανού: Τσακλιώτης, Μποζίνης, Χαραλαμπίδης, Γρυπούδης, Θεοδώρου, Τζιβάρας, Πρόιος, Ιτσκάρας, Δάιος (70΄Καντσαδής), Οικονόμου, Σπανός.

Δείτε φάσεις – γκολ του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

DSC00273DSC00294DSC00302DSC00321DSC00330DSC00337DSC00349DSC00356DSC00373DSC00384DSC00385DSC00396DSC00399DSC00410DSC00412DSC00420DSC00421DSC00431DSC00447DSC00482DSC04383DSC04385

Προηγούμενο άρθροΠ.Ν. Αράχου – ΑΕ Χαρίεσσας 0 – 0. Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΜακροχώρι – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-4. Άνετη επικράτηση με καλό ποδόσφαιρο για τον ΠΑΟΚ. – Βίντεο –Φώτο