Νίκη Αγκαθιάς – Φίλιππος Μελίκης 3-0. Και τώρα πάει για το πρωτάθλημα!!! (Φώτο-βίντεο)

Πραγματοποιώντας μεγάλη εμφάνιση ή Νίκη Αγκαθιάς κατάφερε να επικρατήσει του Φιλίππου Μελίκης με 3-0 και η μεταξύ τους διαφορά να αυξηθεί στους 8 βαθμούς.

Μια διαφορά που δίνει προβάδισμα ασφαλείας στην Νίκη που αν συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό η υπόθεση άνοδος θα λέγαμε ότι έχει εξασφαλιστεί και επόμενος στόχος για την ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου είναι το πρωτάθλημα της Α2. Το παιχνίδι το οποίο παρακολούθησαν 250 φίλαθλοι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το χώρο της μεσαίας γραμμής και σιγά σιγά να δημιουργούν τις προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ.

Η πιο σημαντική στιγμή του Α’ ημιχρόνου ήταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου στην δεξιά γωνία του Τσίωμου στο 25’ φάση στην οποία οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοπορία στο σκορ. Στην επανάληψη η Νίκη στο 49’ με τον Σαμψωνίδη έπειτα από ολιγωρία των αμυντικών των φιλοξενουμένων διπλασίασε τα τέρματα της και απέκτησε προβάδισμα νίκης.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 76’ με τον Ματσούκα ο οποίος πλάσαρε τον Τσιώμο και έγραψε το 3-0. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η Νίκη κέρδισε δίκαια το παιχνίδι το ήθελε περισσότερο, οι παίκτες της κατέθεσαν ψυχή στο γήπεδο και δεν έδωσαν δικαίωμα στους αντιπάλους τους να αμφισβήτησαν την ανωτερότητα τους.

Από την άλλη ο Φίλιππος Μελίκης εμφανίστηκε κατώτερος του αναμενομένου έδειξε ότι ήθελε αλλά δεν μπορούσε ενώ δεν έλειψαν και αυτή την φορά τα αμυντικά λάθη τα οποία έχουν κοστίσει βαθμούς στην φετινή προσπάθεια της ομάδος του Κ. Παυλόπουλου.

Διαιτητής ο κος Κελεσίδης με βοηθούς τους κ.κ Ιασωνίδη, Πίτο.

dsc00511-copydsc00512-copydsc00513-copydsc00515-copydsc00516-copydsc00517-copydsc00522-copydsc00524-copydsc00525-copydsc00527-copydsc00528-copydsc00529-copydsc00530-copydsc00539-copydsc00540-copydsc00541-copydsc00542-copydsc00543-copydsc00546-copy

Προηγούμενο άρθροΑ2 ΕΠΣΗ 1ος όμιλος: Αποτελέσματα – Βαθμολογία
Επόμενο άρθροΠαλαιοχώρι – Πλάτανος 6-0 – Ασταμάτητος ο Άρης και με ..15χρονους!!! (βίντεο-φωτό)