![ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/05/Nea-Dimokratia-1-696x417.jpg)
Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
«Την προηγούμενη εβδομάδα στη Βουλή ο κ. Τσίπρας υποδυόταν τον αγανακτισμένο υπερασπιστή των πυρόπληκτων για τους οποίους δήθεν κόπτεται. Χθες, το κόμμα του καταψήφισε τα μέτρα υπέρ των πυρόπληκτων. Δυστυχώς αυτός είναι ο κ. Τσίπρας. Αυτός είναι ο ΣΥΡΙΖΑ. Το κόμμα της υποκρισίας, της εκμετάλλευσης του ανθρώπινου πόνου και της fake ευαισθησίας».