Νάουσα – Βέροια 1-5. Με φιλική νίκη έκλεισε η χρονιά για την «Βασίλισσα» – Βίντεο – Φώτο

Με πολύ καλή εμφάνιση εμφάνιση και με παρουσία 130 περίπου φιλάθλων στο ΔΑΚ Νάουσας η «Βασίλισσα» στο τελευταίο της παιχνίδι για φέτος επιβλήθηκε της ομάδος του ΦΑΣ  με 1-5 και έδειξε ότι πλέον βαδίζει στο σωστό δρόμο και οι φίλαθλοι της μπορούν να περιμένουν πολλά περισσότερα από αυτήν στην συνέχεια  του πρωταθλήματος.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Πολύ καλή εμφάνιση στο σημερινό φιλικό πραγματοποίησε ο νεοαποκτηθείς Μελικιώτης που πέτυχε 2 τέρματα και έδειξε ότι θα προσθέσει ποιότητα και ουσία στην επιθετική γραμμή των φιλοξενούμενων. Από την άλλη η ομάδα του ΦΑΣ Νάουσα προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να βγάλει αντίδραση μείωσε στο 65’ με κεφαλιά του Περηφανόπουλου αλλά δεν μπόρεσε να βάλει δύσκολα σε μία πλήρη ομάδα όπως είναι αυτή την εποχή η Βέροια. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 21’ ο Μελικιώτης που εκμεταλλεύθηκε  ασθενή απόκρουση του Νομικού και μέσα από την μεγάλη περιοχή με δεξί φαλτσαριστό σουτ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό γαμα του τερματοφύλακα του ΦΑΣ . Στο 32’ ο Καράμπελας εκτέλεσε φάουλ η μπάλα κτύπησε στον Δασκαλάκη άλλαξε πορεία και κατέληξε στην δεξιά γωνία του Νομικού διαμορφώνοντας το σκορ σε 0-2 για την ομάδα της Βέροιας. Και σαν μην έφτανε αυτό δύο λεπτά αργότερα ο Νομικός δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα που κατέληξε στον Μελικιώτη ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3 σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο ζωηρά στο παιχνίδι προσπάθησαν να ελέγξουν την κυκλοφορία, ενώ η είσοδος του Λαμπριανίδη έδωσε ποιότητα στην γραμμή κρούσης των γηπεδούχων. Στο 64’ οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ όπως προαναφέραμε με τον Περηφανόπουλου , ενώ η απάντηση της «Βασίλισσας» ήρθε στο 75’ με τον Σάκη Κανούλα που εκμεταλλευόμενος σέντρα του Τσικόπουλου από τα δεξιά έπιασε δυνατό εναέριο δεξί σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Νομικού κάνοντας το 1-4 για την ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη. Ο επίλογος γράφτηκε στο 89’ με τον Βασίλτση ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε τον τελικό δείκτη του σκορ σε 1-5 για τους φιλοξενούμενους. Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού η πρώτη εμφάνιση του Καραγιάννη με τους «κυανόλευκους» και του Μελικιώτη με τους «κυανέρυθρους» οι οποίοι αποτελούν το νέο  «αίμα» των δύο ομάδων. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του ΦΑΣ το επόμενο Σάββατο όπου υποδέχεται τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας, ενώ η Βέροια την Κυριακή 6 Ιανουαρίου αγωνίζεται εντός έδρας όπου θα αντιμετωπίσει τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου.

Διαιτητής του σημερινού παιχνιδιού ήταν ο κος Καραντώνης με βοηθούς τους κ.κ Χριστοδούλου Γ., Μπογιατζόγλου.