![DSC06155](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/DSC06155-696x392.jpg)
Εορτάσθηκε σήμερα Τρίτη 17 Οκτωβρίου η επέτειος απελευθέρωσης της ηρωικής πόλης της Νάουσας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Μετά την πρωινή ιερή δοξολογία, ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση στο Ηρώο της πόλης, χοροστατούντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κκ Παντελεήμονα.
Τον πανηγυρικό της ημέρας εκφώνησε η εκπαιδευτικός του 8ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας, κα Ευανθία Καρατσιώλη. Τέλος, τελέστηκε κατάθεση στεφάνων των πολιτικών και στρατιωτικών αρχών, των σωμάτων ασφαλείας, καθώς και των τοπικών Συλλόγων.