Νάουσα: ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ – 0 – 2 Δηλώσεις Β. Ντίσιου και Μ. Μπενίσκου – βίντεο – φωτο

Ένα ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο της Νάουσας μεταξύ των δύο νεοφώτιστων ομάδων που στο επόμενο πρωτάθλημα θα αγωνισθούν στην Γ΄ Εθνική.

Η ομάδα του Βαγγέλη Ντίσιου στάθηκε καλύτερα στο Α΄ημίχρονο δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες αλλά οι ποδοσφαιριστές του ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια. Οι φιλοξενούμενοι στο διάστημα αυτό δεν δημιούργησαν κάποια αξιόλογη ευκαιρία και έτσι το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0.

DSC07014
ΦΑΣ Νάουσα

Η επανάληψη βρήκε τις δύο ομάδες με αρκετές αλλαγές και στο διάστημα αυτό η ομάδα του Διαγόρα στάθηκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο παίρνοντας σιγά σιγά τα ηνία του αγώνα.

DSC07009
ΔΙΑΓΟΡΑΣ Σεβαστής

Στο 67΄ο Κρίστι Κούμπουλα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μίμης Μπενίσκος πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ από τον χώρο του κέντρου εκμεταλλευόμενος το ότι ο τερματοφύλακας του Διαγόρα βρισκόταν εκτός θέσης. ΄Ετσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-0 της ομάδας του ΦΑΣ.

ΦΑΣ Νάουσα

Γρηγοριάδης, Περηφανόπουλος, Κασμερίδης (68΄Βλαχοδήμος), Μουσικάκης, Αγγελίδης, Νίρλας, (46΄Τούφας), Μπρέγκου, Μουρίκι (57΄Παντζαρτζίδης)(88΄Δίντζης), Καπετάνος (72΄Νίκου), Κωτσόπουλος (57’ Τασιώνας), Ντινόπουλος (46΄Λαμπριανίδης)

Διαγόρας Σεβαστής

Ίτσιος, Γούτσιος, Σαμανίδης, Τερζής, Τσαγκαράκης, Δημητρίου, Καλουσίδης, Κουνδής, Σιδηρόπουλος, Βασίλιεβιτς, Τρικαλόπουλος

Στο Β΄Ημίχρονο Τσιώμης, Καρατζάογλου, Μυλωνάς, Κούμπουλα, Μπαρούτας, Τσιγκαρόπουλος.