![Κωνσταντίνος Μπούμπας](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/11/Κωνσταντίνος-Μπούμπας-696x391.jpeg)
Των Παμμέγιστων Ταξιαρχών. Οι προστάτες της πόλης των Σερρών.
Πανηγυρική Θεία λειτουργία και περιφορά της εικόνας των Αρχαγγέλλων Μιχαήλ & Γαβριήλ. Πλήθος πιστών κατέκλυσαν τον Μητροπολιτικό ναό αλλά και τους γύρω δρόμους. Η παρουσία του κόσμου συγκινητική. Με ευλάβεια και βαθιά πίστη προσκύνησαν την θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Μεγαλοσπηλαιότισσας την οποία φιλοτέχνησε ο Ευαγγελιστής Λουκάς και ήρθε στις Σέρρες από την Ι.Μ. Καλαβρύτων για θείο προσκύνημα. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕΡΡΕΣ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ !🇬🇷